PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 18 maja był bardzo uroczysty i ważny w życiu naszego przedszkola.
          W tym dniu odbyło się ,, Pasowanie na Przedszkolaka’’. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – taneczne. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor za pomocą ,,czarodziejskiej kredki’’ dokonała aktu Pasowania na Przedszkolaka. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało kolorowy dyplom oraz odznakę.

Z radością witamy najmłodszych w gronie przedszkolaków i życzymy im wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

Zapraszamy na fotorelację do Albumu fotograficznego.Pasowanie na predszolaka

RAMOWY PLAN DNIA W PRZEDSZKOLU - GRUPY 3 I 4 LATKÓW

7.00 – 8.00

Schodzenie się dzieci

Wspieranie rozwoju dziecka przez zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela.

Praca indywidualna z dziećmi. Zabawy swobodne, spontaniczne, zabawy muzyczno-ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne.

8.15 – 8.30

Przygotowanie do śniadania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych, wdrażanie zasad higieny, kulturalnego zachowania i estetyki.

8.30 – 9.15

Śniadanie. Zabiegi higieniczne po posiłku.

9.15 – 10.15

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą wg planów miesięcznych. Kształtowanie właściwej postawy społecznej w czasie zajęć i zabaw, stwarzanie sytuacji sprzyjających podejmowaniu inicjatywy przez dzieci.

Zabawy integrujące grupę. Działania plastyczno-konstrukcyjne. Ćwiczenia ogólnorozwojowe doskonalące percepcję słuchową i wzrokową oraz grafomotorykę. Zajęcia umuzykalniające, sprawnościowe i dodatkowe.

10.15 – 11.00

Gry i zabawy ruchowe, dowolne w ogrodzie przedszkolnym.

11.00 – 11.30

Przygotowanie do obiadu.

11.30 – 12.15

Obiad.

12.15 – 12.30

Przygotowanie do leżakowania/odpoczynku poobiedniego.

12.30 – 14.15

Odpoczynek poobiedni, słuchanie bajek, muzyki.

14.00 – 14.15

Przygotowanie do podwieczorku.

Podwieczorek.

15.00 – 17.30

Zabawy wspomagane przez nauczyciela, zabawy spontaniczne w ulubionych kącikach zainteresowań lub na powietrzu.

Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości.

Kontakty indywidualne z rodzicami.

Układanie zabawek, porządkowanie sal.

Rozchodzenie się dzieci.

W roku szkolnym 2018/2019 w oddziałach przedszkolnych prowadzona jest innowacja pedagogiczna:

Innowacja_Zaczytane_Misie_2018_r.doc

Uprzejmie informujemy, że w bieżącym roku szkolnym w oddziałach przedszkolnych realizowany będzie program "Poznajemy świat - doświadczenia i eksperymenty"

Program_dla_dzieci_w_wieku_przedszkolnym(1).doc

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Uprzejmie informujemy, że w bieżącym roku szkolnym w oddziałach przedszkolnych realizowana będzie innowacja pedagogiczna pt. "ZACZYTANE MISIE".

Zapraszamy do zapoznania się z naszym pomysłem:

PROJEKT "Z EUROPĄ ZA PAN BRAT"

Uprzejmie informujemy, że w bieżącym roku szkolnym w oddziałach przedszkolnych realizowany będzie projekt pt. "Z EUROPĄ ZA PAN BRAT".

Zapraszamy do zapoznania się z naszym pomysłem:

Projekt_EUROPA(1).docx

WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA

Przedstawiamy efekt naszej współpracy z innymi pacówkami w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Wędrująca książka"

Ola_w_innym_kraju-_Wedrujaca_ksiazka.pdf

Innowacja pedagogiczna

Uprzejmie informujemy, że w ubiegłym roku szkolnym w oddziałach przedszkolnych realizowana była innowacja pedagogiczna pt. "MOLIKI  KSIĄŻKOWE".

Zapraszamy do zapoznania się z naszym pomysłem:  Moliki_ksiazkowe.pdf.