23 listopada klasy 1A i 1B kolejny raz uczestniczyły w warsztatach ARCHIKONSTRUKCJE organizowanych przez Klub Marysin. Tym razem uczniowie stali się urbanistami, którzy zaprojektowali miasto pod okiem profesjonalnego architekta pana Konrada. Wykorzystali wykonane przez siebie modele przestrzenne. Okazało się, że mieszkający nad rzeką Wisłą powinni pamiętać o wielu ważnych zasadach, które należy uwzględnić planując zabudowę terenów wokół rzeki. W czasie warsztatów uczniowie poszerzyli zasób słownictwa, ćwiczyli wyobraźnię i logiczne wnioskowanie.
Aktualności
ARCHIKONSTRUKCJE część 3
Nutka Poliglotka
25 listopada 2018, w XV Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”, po raz pierwszy wręczona została nagroda za DEBIUT, którą otrzymał uczeń naszej szkoły, Rafał Asulyan z klasy IIIA gimnazjum. Rafał obdarzony jest wybitnym talentem wokalnym, który został zauważony przez komisję konkursu. Radość była ogromna. Jesteśmy dumni z naszego ucznia. Z wiarą patrzymy w przyszłość, że wydarzenie to kiedyś zaowocuje. Do konkursu Rafał wybrał piosenkę z repertuaru Eda Sheran’a.
Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorski
Z dumą przedstawiamy Laureatów Międzyświetlicowego Konkursu Recytatorskiego "Piękna nasza Polska cała". Wśród uczestników z Rembertowa, Wesołej i Wawra I miejsce zajął Hubert Drozdowicz, II miejsce Julian Łojko, którzy reprezentowali naszą szkolną świetlicę.
Serdecznie gratulujemy.
"Bohater na medal" – niezwykłe zajęcia edukacyjne klasy 4a w Łazienkach Królewskich
W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości klasa 4a uczestniczyła w niecodziennym wydarzeniu. W Pałacu Myśliwskim miały miejsce warsztaty, w trakcie których dzieci dowiedziały się, za jakie dokonania można było otrzymać odznaczenie? Czy wszystkie ordery miały taką samą rangę? Czy kawalerami orderu mogli zostać tylko mężczyźni? To tylko część pytań, na które uczniowie poznali odpowiedzi podczas zajęć. Dowiedzieli się również, za jakie zasługi uhonorowano pierwszą odznaczoną kobietę. Poznali ponadto zasady przyznawania odznaczeń wojskowych oraz przykłady odznaczeń cywilnych, które otrzymywali pisarze i malarze.
Z wizytą w Przedszkolu im. Pluszowego Misia
Uczennice klasy Vd odbyły wizytę u swoich młodszych kolegów, w przedszkolu im. Pluszowego Misia. Dziewczynki przeczytały jedną z zabawnych przygód Kubusia Puchatka, przygotowały także pytania oraz kolorowanki związane z opowiadaniem. Na zakończenie wszyscy otrzymali małe co nieco.
Mistrzynie
Warszawska Olimpiada Młodzieży przyniosła nam kolejny sukces! Oto Mistrzynie Wawra w mini piłce ręcznej dziewcząt. Gratulujemy! Dziękujemy za reprezentowanie naszej Szkoły.
Historyczny dzień!
Wawerski Turniej Koszykówki zakończył się dla nas po mistrzowsku.Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zdobyli złoto! BRAWO SZKOŁA
Wizyta klas piątych w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej
W środę 7 listopada klasy 5 c i 5 d były na wycieczce w Sejmie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Salę Plenarną oraz poznać polski system ustawodawczy.
Maks Matematyczny
W październiku już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym Maks Matematyczny. Jak piszą organizatorzy „Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.”
W VI edycji konkursu wzięło udział blisko 9000 uczniów z około 1000 szkół z całej Polski. Wśród reprezentantów naszej szkoły najlepsze wyniki uzyskały:
-
Dziak Natalia (klasa 6A) – 28 miejsce w województwie i 88 miejsce w kraju
-
Rutkowska Zuzanna (klasa 6A) – 42 miejsce w województwie i 138 miejsce w kraju
-
Podgórska Aleksandra (klasa 3A gim.) – 42 miejsce w województwie i 110 miejsce w kraju
Informacje o konkursie oraz gry z ubiegłych edycji można znaleźć na stronie:
https://mogalo.pl/konkurs_maks_matematyczny
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy wyników i zachęcamy do ponownego podjęcia próby w marcu 2019 roku w VII edycji konkursu Maks Matematyczny!
-
100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Już od wielu dni w naszej szkole trwały przygotowania do wielkiego święta Polaków -100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Tworzyliśmy plakaty i dekoracje, uczyliśmy się pieśni patriotycznych.
Dnia 8 listopada uczniowie klas starszych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej, który opowiadał o tym ważnym wydarzeniu w dziejach naszego Narodu.
Dnia 9 listopada o godzinie 11.11 wzięliśmy udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnym śpiewaniu Hymnu Narodowego. To było bardzo wzruszająca chwila.
Dnia 10 listopada odbył się Festyn Patriotyczny, podczas którego obejrzeliśmy uroczysty apel, wspólnie z rodzicami śpiewaliśmy patriotyczne pieśni.
Harcerze przygotowali grę terenową, odbył się konkurs czytania poezji patriotycznej, były zajęcia sportowe, taniec. Panie instruktorki z Klubu Kultury Marysin przygotowały zajęcia plastyczne, podczas których wykonywaliśmy flagi i kotyliony. Oczywiście było też coś dla ciała, czyli bigos dyrektorski i harcerska grochówka.
Razem spędziliśmy bardzo miłe chwile, poczuliśmy wielką jedność naszej szkolnej społeczności. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w realizację naszego wspólnego Święta Niepodległości.
Dnia 11 listopada wzięliśmy udział w Mszy Świętej odprawionej w intencji naszej Ojczyzny. Społeczności lokalnej przedstawiliśmy nasz program artystyczny, a na zakończenie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem i Dębem Pamięci śp. Aspiranta Policji Państwowej Wilhelma Rautszko.
Festyn Rodzinny
10.11.2018 r. w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie naszej szkoły organizujemy Festyn Rodzinny.
Od godziny 10 do 13 zapraszamy wszystkich Państwa do wspólnego spędzenia czasu. Planujemy rozegranie gry historycznej, konkurs czytania poezji patriotycznej, przedstawienie okolicznościowe, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, gry zespołowe dla rodziców i wiele innych atrakcji (w tym wspólna zumba!). Ku pokrzepieniu proponujemy pyszny bigos dyrektorski i harcerską grochówkę.
KONSULTACJE SPOŁECZNE NOWEGO MODELU BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO
W środę rozpoczęły się konsultacje społeczne nowego modelu budżetu partycypacyjnego. W ramach zbierania uwag od mieszkańców odbędą się 2 spotkania, warsztat o definicji ogólnodstępności oraz uruchomimy kilka punktów konsultacyjnych (we współpracy z Państwem). Terminy oraz konsultowane dokumenty znajdą Państwo na stronie: http://konsultacje.um.warszawa.pl/bp lub http://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/jaki-bud-et-partycypacyjny.
Konsultacje potrwają do 20 listopada.
List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do Rodziców
Zebranie 14.11.2018. r.
Szanowni Państwo.
Informujemy, iż najbliższe zebranie (środa, 14.11.2018 r.) odbędzie się według częściowo zmienionego harmonogramu: klasy Ia i Ib spotykają się wyjątkowo o godzinie 16.45, po zebraniu odbędą się warsztaty dla rodziców.
Pozostałe klasy - godziny zebrań bez zmian.
Uwaga
12 listopada
jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
Tego dnia szkoła jest nieczynna.
Mistrzynie!
Z radością i dumą informujemy, iż nasza szkolna drużyna dziewcząt zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w unihokeju
Europejski Dzień Języków Obcych
Dn. 26.09.2018r, w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej wyjątkowej okazji chcieliśmy zaakcentować, jak duże jest znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.
Przygotowując się do tego dnia, klasy IV-VIII wykonały prace plastyczne – flagi różnych państw, plakaty mające na celu uświadomienie, dlaczego warto i w jaki sposób można uczyć się języków obcych, a także zawierające ciekawe powiedzenia i cytaty w j. obcych. Plakaty były wykonane przeważnie w językach: angielskim oraz niemieckim, jednakże zawierały również niektóre najbardziej popularne słowa w innych językach – m. in. czeskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, szwedzkim, węgierskim oraz włoskim.
Ponadto uczniowie z kl. VIIIA przeprowadzili w klasach IV-VIII oraz III gimnazjum konkurs, dzięki któremu sprawdziliśmy, w której klasie uczniowie powiedzą kilka podstawowych zwrotów i słów w największej liczbie języków obcych – minimum jedna osoba z danej klasy musiała wykazać się umiejętnością w danym języku. Wygrała klasa IIIB gimnazjum – gratulujemy!!!
Świętując ten dzień pokazaliśmy uczniom, że nauka języków, jakimi posługują się inni ludzie może być interesująca, poszerza nasze horyzonty myślowe, ćwiczy umysł, pomaga w efektywnym porozumiewaniu się, prowadzi do sukcesu w życiu zawodowym i osobistym, ułatwia poznawanie i rozumienie różnych kultur, jednocześnie może dostarczyć dobrej zabawy.
Wycieczka do Torunia
Dn. 19.10.2018r. klasy: VC i VD uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Torunia.
Już o godz. 7.10 - punktualnie - dzielni uczestnicy wycieczki stawili się przy szkole.
Po kilkugodzinnej podróży autokarem byliśmy na miejscu. Około godz. 12.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Torunia; mieliśmy okazję podziwiać Ratusz, Krzywą Wieżę, Katedrę, przeszliśmy spacerem pod Muzeum – Dom, oraz pod pomnik Mikołaja Kopernika. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych historii związanych z tymi miejscami.Kolejnym punktem programu naszej wycieczki był seans w Planetarium im. Władysława Dziewulskiego. Pokazy astronomiczne, zaliczane do największych i najnowocześniejszych w Polsce, wywarły na nas niezapomniane wrażenia.Następnie udaliśmy się do Muzeum Piernika, gdzie odbyły się zajęcia manualne: wyrabianie i wypiekanie ciasteczek. Zajęcia te, prowadzone w staropolskim klimacie, z dużą dawką dobrego humoru, były okazją do dobrej zabawy i spróbowania swoich sił w zupełnie nowej kulinarnej dziedzinie.
Stop przemocy
Czym jest przemoc? Czym jest agresja? Jak sobie radzić z tymi zjawiskami? Przyjdź 14 listopada do szkoły na warsztaty i dowiedz się. Zaczynamy o 17.30
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w tym roku był obchodzony pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Z tej okazji uczniowie klasy 3B gimnazjum, tj. Piotr Smyk, Adrian Kulesza oraz Karol Wicik, jako asystenci szkolnych koordynatorów (panie Róża Nowicka i Monika Kamecka), sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Najszybciej poprawnych odpowiedzi udzielili: p. Agnieszka Niziałek, ks. Patryk Lendlewicz oraz p. Edyta Nowakowska.
Wszyscy chętni uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum na przerwach mogli odpowiadać z tabliczki mnożenia. Za każdy poprawnie rozwiązany przykład otrzymywali cukierek.
Ponad to wśród uczniów klas IV i V, którzy kilka dni wcześniej uzyskali najlepsze w eliminacjach, tego dnia został przeprowadzony konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia.
Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali:
Klasy V:
-
Zofia Marciniak (5B)
-
Stanisław Konarski (5C), Franciszek Pudo (5B)
-
Jakub Łojko (5B)
Klasy IV:
-
Wojtek Lewiński (4D)
-
Filip Witkowski (4B)
-
Zofia Rustecka (4A)
-
Archiwum Aktualności