Uwaga ósmoklasiści.
W związku z komunikatem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej informujemy, iż wydawanie zaświadczeń z odbytego egzaminu ósmoklasisty rozpocznie się od piątku, 9 lipca, od godziny 8.00. Zapraszamy do sekretariatu.
Uwaga ósmoklasiści.
W związku z komunikatem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej informujemy, iż wydawanie zaświadczeń z odbytego egzaminu ósmoklasisty rozpocznie się od piątku, 9 lipca, od godziny 8.00. Zapraszamy do sekretariatu.
4 czerwca to Święto Wolności i Demokracji. 41 lat temu rozpczął się w Gdańsku strajk, który doprowadził do podpisania historycznego porozumienia protestujących robotników z komunistycznymi władzami.
Realizując projekt gimnazjalny pt. "Solidarność - nadzieją w drodze do wolności" nasi uczniowie (już absolwenci) Amelia Skonieczna, Oliwia Rudnicka, Julia Wypych i Maciej Piwowar rozmawiali o tych wydarzeniach z małżeństwem Ludwiką i Henrykiem Wujcami. Henryk Wujec to "legenda Solidarności". Przez swoje dorosłe życie budował społeczeństwo obywatelskie. Był wychowawcą nowych pokoleń. Pozostał najwyższym autorytetem moralnym. Zapraszam do zapoznania się z tym - już historycznym - projektem i obejrzenia filmu ze spotkania z Państwem Wujec.
Elżbieta Miodek
Pociąg do wakacji odjeżdża 25 czerwca 2021 r. ze stacji przy ul. Króla Maciusia 5, peron 195.
Uczniowie żegnają się z nauczycielami według następującego harmonogramu:
klasy 8 w hali sportowo-widowiskowej, o godzinie 8.00
klasy 6 i 7 w swoich salach lekcyjnych , o godzinie 9.00
klasy 4 i 5 w swoich salach lekcyjnych , o godzinie 9.45
klasy 1, 2 i 3 w swoich salach lekcyjnych , o godzinie 10.30
R
odzice, ze względu na wciąż aktualne procedury sanitarne, oczekują na swoje pociechy przed szkołą.
W ramach zajęć z techniki uczniowie klas 4 realizowali projekt Moja Warszawa
Zadaniem uczniów było przygotowanie i opracowanie folderu, plakatu zapraszającego na wycieczkę do Warszawie. Uczniowie w zespołach 2- 3 osobych mieli najpierw wybrać miejsca według nich ciekawe w Warszawie, które chcieliby pokazać w czasie wycieczki swoim rówieśnikom z innych miejscowości. Następnie szukali informacji na ten temat i przygotowywali folder lub plakat. Prace swoje prezentowali przed innymi uczniami w klasie.
W piątek klasa 5a z wychowawcą p. Aneta Wawer i nauczycielem p. Dianą Gocławską spędziła czas na sportowo i rekreacyjnie. Był czas na rozmowy i zabawy integracyjne, ale również pokaz talentów i umiejętności uczniów
W czwartek 17 czerwca 2021 klasa 5a wraz z wychowawcą p. Aneta Wawer i nauczycielem wspomagającym p. Dianą Gocławską udała się na wycieczkę na Stare Miasto. Pan Paweł ze Stowarzyszenia Złota Kaczka z niezwykłą pasją oprowadzał ich po zakamarkach Starego Miasta opowiadając różne historie i anegdoty o naszej stolicy. Mimo wielkiego upału z zainteresowaniem przemierzali piękne uliczki Starego Miasta. Na koniec udali się wspólnie na lody.
Po zmierzeniu się z testem teoretycznym z przepisów i zasad poruszania się po drodze, znajomością obsługi roweru oraz udzielania pierwszej pomocy przyszedł czas na egzamin praktyczny. Uczniowie przystąpili do niego w dwóch grupach 14 i 16 czerwca wykazując umiejętnościami jazdy rowerem prosto, po łuku, slalolem, zawracając po kwadracie, właściwie zmieniając pas ruch i reagując na komendy kierującego ruchem. Kolejnych 31 uczniów naszej szkoły uzyskało kartę rowerową. Nie pozostaje nam nic nic innego jak życzyć im szerokiej drogi w czasie wakacyjnych podróży.
Miło nam poinformować, że uczennice IIa naszej szkoły odniosły sukcesy w konkursach. Marianna Nowakowska została laureatką konkursu pt.: "Jestem z Mazowsza - to powód do dumy", zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Zlata Urban zakwalifikowała się do II etapu Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.
Gratulujemy i jesteśmy z naszych podopiecznych bardzo dumni.
eduresized_IMG_20210618_173007.jpg
Dnia 21 czerwca 2021r. uczniowie klas: Ic, IIa, IIb i IIc wybrali się na wycieczkę do Pepelandu w Dziekanowie Nowym. Program wycieczki przewidywał wiele atrakcji. Wspaniała pogoda pozwoliła dzieciom na ruch i wypoczynek na świeżym powietrzu. Uczniowie bawili się na placach zabaw, w małpim gaju, w hali zabaw, gdzie była konstrukcja piętrowa z przeszkodami i zjeżdżalniami oraz z dużym basenem z kulkami, bilard, mega klocki piankowe. Odwiedzili Mini Zoo i jeździli konno. Organizatorzy zorganizowali także przejażdżkę wozami po najbliższej okolicy. Po aktywnych zajęciach, dzieci posiliły się pysznymi kiełbaskami. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.
Uczniów klasy 2c odwiedził Pan Łukasz Kojro, tata Tymona. Przygotował dla dzieci warsztaty dotyczące prawdziwej włoskiej pizzy, opowiedział wiele ciekawostek. Przyniósł swój piec, w którym każdy mógł upiec ulubioną pizzę. Wypiek jednego placka trwał tylko 1,5 minuty! Dziękujemy za super zajęcia. Było pysznie i wesoło.
W klasie 2c odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu Uczeń nauczycielem. Marcel przedstawił powstanie świata, Lilianka zaprezentowała budowę człowieka. Od Mateusza dowiedzieliśmy się ciekawostek o klockach Lego, a Krystian przedstawił nam gatunki węży oraz zaprezentował swoją własną, domową hodowlę. Dziękujemy!
Klasy 1c, 2a, 2b i 2c miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach zoologicznych pt. "Ślimak, ślimak pokaż rogi", zajęcia były prowadzone przez firmę Zwierzęta Dzieciom Katarzyna Kostkiewicz.
Zapraszamy do galerii.
Puszcza Kampinoska, Dwór Strzyżew
Klasy trzecie odbyły piękną wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej, gdzie pod okiem doświadczonych przewodników poznały ciekawostki związane z ochroną wspaniałych tamtejszych obszarów przyrodniczych. Wzbogaciły wiedzę o kilku najciekawszych gatunkach roślin i zwierząt. Wśród tych ostatnich prym wiedzie łoś- symbol parku, jak również nietoperze, rysie, jelenie, sarny i mnóstwo ciekawych gatunków owadów. Osobliwością Kampinosu bagna, które można zwiedzać spacerując wytyczoną drogą-drewnianym pomostem wijącym się wśród niezwykłego zielonego krajobrazu roślinnych mokradeł.
W niedalekim Strzyżewie trzecioklasiści oglądali piękny XVIII- wieczny stary dwór otoczony sadami pełnymi dojrzewających teraz czereśni. Był czas na sprawnościowe zabawy, w tym strzelanie z łuku do tarczy i przejście po linie zawieszonej nad ziemią. Polecamy innym grupom taką trasę wycieczkową.
W ramach uczestnictwa w międzynarodowym programie Global Scholars uczniowie klasy 7C wykonali szereg prezentacji na temat stanu środowiska i dbałości o nie. Stan naszego środowiska naturalnego jest dla nas niezmiernie ważny, dlatego chcemy dzielić się naszą wiedzą o otaczającym nas świecie oraz pomysłami, w jaki sposób można chronić środowisko.
Poniżej przykładowy projekt wykonany przez uczniów kl. 7C.
https://padlet.com/konarcraft/z5qzj75a0cbb65za
W dniu dzisiejszym odbywają się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Już wkrótce przedstawimy wybranego delegata.
Z OSTATNIEJ CHWILI: DELEGATEM DO MŁODZIEŻOWEJ RADY DZIELICY WAWER M.ST. WARSZAWY ZOSTAŁA MAJA BUCZKOWSKA Z KLASY 6a
Proces głosowania na pomysły
1. Aby rozpocząć głosowanie, podaj swój adres e-mail. Na ten adres wyślemy link umożliwiający głosowanie.
2. Możesz głosować zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Wybierz maksymalnie 15 projektów na poziomie dzielnicowym w wybranej dzielnicy oraz maksymalnie 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. Każdy wybrany projekt uzyskuje jeden głos.
3. Uzupełnij swoje dane osobowe. Twoje dane nie będą nikomu udostępnione.
4. Sprawdź poprawność zgłoszenia i zagłosuj. Pamiętaj, że możesz głosować tylko raz i tylko w jednej dzielnicy
5. Zagłosuj na projekt Naszej Szkoły - projekt dzielnicowy: WAWER, nr na liście 18
Liczy sie każdy głos - głosować można także w imieniu dzieci, głosować może każdy mieszkaniec Warszawy
Szanowni Państwo
uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość zaszczepienia w Wawerskim Centrum Kultury ul. Żegańska 1a szczepionką Pfizer dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat.
Na szczepienia można zarejestrować się dzwoniąc bezpośrednio do punktu szczepień pod numerami telefonu - 507843275; 571227655.
Fundacja Bez Wizy w ramach konkursu: Działania w zakresie ochrony zabytków Warszawy ogłoszonym przez: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków realizuje projekt: Pocztówka z przeszłości. W ramach promocji działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym Warszawy oraz ochroną i opieką nad zabytkami stolicy realizujemy projekt edukacyjny, w czasie którego uczniowie poznają historię 4 zabytków. Dzięki zajęciom warsztatowym z fotografii, wycieczkom plenerowym i lekcjom z konserwacji, młodzież wzbogaci wiedzę o ochronie zabytków, dziedzictwie kulturowym stolicy i stworzy własne prace graficzne w oparciu o poznany zabytek. Prace dzieci zostaną pokazane na wernisażu, a po zamknięciu wystawy, grafiki staną się ozdobą szkół. Na wernisażu oprócz prezentacji prac dzieci, zaprosimy na spektakl w oparciu o "Gościniec albo Opisanie Warszawy" Adama Jarzębskiego. Stanie się on okazją do integracji młodzieży z różnych warszawskich szkół, jak i do spotkania w przestrzeni kultury rodziców, dzieci i kadry pedagogicznej.
12 czerwca szykuje się atrakcyjne wydarzenie na wawerskich kanałach. Startujemy od 10.00 - konieczna rejestracja On Line. Niech dzieci wyjdą z domów, niech odejdą od komputerów! Starsi mogą sami, młodsi z rodzicami, startuje się drużynowo. Będzie 6,5 km do przebycia wzdłuż wawerskich kanałów, sporo wiedzy do zdobycia, edukacja ekologiczna, zadania, a na polu Disc Golfa - mała Akademia Disc Golfa dla zarejestrowanych uczestników.
UDZIAŁ BEZPŁATNY! Projekt finansowany w ramach Inicjatywy Lokalnej Miasta! Wydarzenie na Facebooku - Polub Nas! Zarejestruj się!
https://www.facebook.com/events/382476899731485/?ref=newsfeed
Powered by aSc EduPage