Postanowiliśmy nie nudzić się – choć koniec roku szkolnego tuż, tuż-i stworzyliśmy lapbooki na podstawie książki pt. „Król Maciuś I”. Powstały ciekawe prace literacko-plastyczne , które wymagały wcześniejszego zaprojektowania treści, rysunków, układu poszczególnych elementów. Oj, nie było łatwo. Na lekcji języka polskiego poddaliśmy koleżeńskiej ocenie nasze lapbooki. Wymienialiśmy miedzy sobą uwagi i spostrzeżenia, czytaliśmy fragmenty. Odbył się też klasowy konkurs . Co tu dużo mówić, zaimponował nam król Maciuś I, który pragnął zreformować kraj tak, by dzieciom żyło się dobrze, w poczuciu wzajemnego zrozumienia.
7a w Gdańsku
Ostatnie dwa dni maja klasa 7a spędziła na bardzo przyjemnej wycieczce w Trójmieście. Zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarnosci, Muzeum II Wojny Światowej oraz Oceanarium w Gdyni. Spacer po Gdańskiej Starówce dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o bł. Edmundzie Bojanowskim
6 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o bł. Edmundzie Bojanowskim w SP 343 w Warszawie.
I miejsce zajęła Oliwia Wojtowicz uczennica kl. 2a w kategorii klas I- IV
Wyróżnienie: Aleksandra Góral z kl. 4d
Jan Olszewski z kl. 4e
Wyróżnienie w kategorii klas V – VIII
Zofia Marciniak z kl. 5 b
Dzieci przygotowała S.M.Wirginetta Sadowska
X Warszawski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej
28.04.2019 r. odbył się X Warszawski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej w Ursusie. Nasza schola zajęła I miejsce w kategorii klas młodszych i śpiewała na Koncercie Laureatów 02.06.2019 r.
Uczennica z kl. 3b Hanna Szuba zajęła III miejsce w kategorii do 10 lat
Uczeń z kl. 4 e Bartłomiej Makos zajął III miejsce w kategorii od 11 lat
VII Ursynowski Festiwal Pieśni Powstania Warszawskiego
Schola „Deo Gratias” ze SP 195 im Króla Maciusia 1, dn. 10.05.2019 r. uczestniczyła w VII Ursynowskim Festiwalu Pieśni Powstania Warszawskiego zorganizowanym przez SP 336 pod Honorowym Patronatem Oddziału Pamięci Narodowej w Warszawie.
Dzieci zakwalifikowały się do II etapu festiwalu i wykonały utwór „DLA NIEPODLEGŁEJ SZLI” w kategorii klas O – III zajęły I miejsce
Antonina Marciniak z kl. IV e zajęła II miejsce śpiewając solo „Pałacyk Michla”.
Klasy Vc i Vd na wycieczce survivalowej
10 czerwca klasy Vc i Vd były na wycieczce survivalowej, w ramach której uczniowie poznali różne techniki rozpalania ognia oraz uczestniczyli w zajęciach terenowych. Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami. Była to świetna okazja do integracji grupy i świetnej zabawy.
Koncert muzyczny
W dniu 10 czerwca odbył się w naszej szkole wspaniały koncert muzyczny, w którym wystąpił laureat 3. miejsca w pierwszej edycji „Must be the Music” pan Tomasz Dolski.
W 2017 r. uruchomił autorski projekt – stworzył trasę edukacyjno-koncertową Symfonia na Skrzypce i DJ-a ,skierowaną do młodzieży. Jej celem jest zaszczepienie w odbiorcach miłości do muzyki i chęci odkrywania bogactwa harmonii i brzmień utworów klasycznych we współczesnych aranżacjach.
I właśnie mieliśmy okazję posłuchać elektronicznych i energetycznych aranżacji klasycznych kompozytorów: m.in. Piotra Czajkowskiego, Antonio Vivaldiego.
Byliśmy pod wielkim wrażeniem niezwykłego talentu pana Tomasza.
Świetlica szkolna - zapisy
Trwają zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/2020. Zainteresowanych prosimy o składanie kart zapisu - druki do pobrania ze szkolnej strony www, w sekretariacie lub w swietlicy.
W świecie czekolady– warsztaty kl. 4a
W słoneczny czerwcowy dzień odwiedziliśmy Manufakturę Czekolady, jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie, bezpośrednio z ziaren kakaowca. Obejrzeliśmy prezentację całego procesu powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki. Miała też miejsce degustacja ziarna kakao, brrr… jakie gorzkie! Ciekawy był pokaz ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym. A na koniec każdy mógł zrobić swoją własną tabliczkę czekolady, pięknie udekorować ją różnymi pysznymi owocami, żelkami, oraz zapakować w wybrane przez siebie kolorowe opakowanie. Oczywiście dla spragnionych czekała w kubeczkach płynna czekolada!
Wizyta w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe
Dnia 7 czerwca 2019r. klasy III brały udział w przedstawieniu pt.: ”Florka w sieci”. Spektakl edukacyjny przygotowali pracownicy Straży Miejskiej. Celem projektu jest nauka bezpiecznego korzystania z Internetu, ostrzeżenie przed zagrożeniami w sieci i cyberprzemocą. Interaktywne przedstawienie dało młodym widzom wiele do myślenia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowanie obejrzały spektakl, a jego fragment i zarazem przesłanie: „Pamiętajcie, że zdarzenia w świecie wirtualnym, mogą mieć konsekwencje w świecie realnym”, mamy nadzieję, że zastosują w życiu codziennym.
Wycieczka klas IIIa i III b
Dnia 6 czerwca 2019r. uczniowie klas III wybrali się wraz z wychowawcami do Liwa, gdzie znajduje się ruina gotyckiego zamku książęcego. Obecnie dla zwiedzających udostępniono sale w odrestaurowanym dworze, a także wieżę bramną. Ekspozycja muzeum prezentuje historię zamku, fotokopie rysunków, malarstwo oraz broń i uzbrojenie z różnych epok. Uczniowie brali udział w lekcji muzealnej, której celem było przybliżenie zwyczajów rycerskich. Mieli okazję przymierzyć elementy zbroi rycerskiej oraz poznali legendę o Żółtej Damie, niegdysiejszej mieszkance zamku liwskiego.
Następnym punktem programu była Wioska Indiańska Fort Hantajo Borzychy. W pół godziny jazdy od zamku w Liwie, uczniowie przenieśli się na Dziki Zachód.
Dzieci miały okazję wejść do namiotów tipi, zobaczyć wiernie odwzorowane przedmioty związane kulturą rdzennej ludności Ameryki Północnej. Oprócz zajęć edukacyjnych czekało na dzieci sporo rozrywki. Przygotowano specjalne gry i zabawy, nawiązujące do indiańskich obyczajów. Na koniec było malowanie twarzy i grill z kiełbaskami. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.
Jak nie czytam, jak czytam – happening
Dnia 7 czerwca odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, która była próbą pobicia rekordu w jednoczesnym czytaniu książek w całej Polsce.
W związku z tym, ze oddziały przedszkolne realizują ogólnopolski projekt „Mały Miś w Świecie Literatury” oraz Innowację Pedagogiczną „Zaczytane Misie” to właśnie one zostały zaproszone do happeningu.
W miłych okolicznościach przyrody, wśród drzew, śpiewu ptaków, pod gołym niebem przedszkolaki z paniami czytały swoje ulubione książeczki. Słuchały pięknych wierszy w wykonaniu starszych koleżanek oraz posłuchały krótkiego opowiadania o Franklinie , które przeczytała pani wicedyrektor Dorota Jaworska.
To był naprawdę bardzo miło spędzony czas.
Entropia Słowa 2019 r.
Dnia 5 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Entropii Słowa, w uczcie duchowej i zabawie słowem. Na Literackiej Mapie Warszawy nie mogło zabraknąć szkoły z Marysina Wawerskiego.
W tym roku spotkaliśmy się z poezją pani Wandy Chotomskiej - w związku z 90. rocznicą urodzin pisarki.
Uczniowie wysłuchali wesołych wierszy w wykonaniu najlepszych artystów z naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że spotkanie z poezją wszystkim się spodobało.
Do zobaczenia za rok!
Dzień Dziecka
Tak bawiła się klasa IVb w Parku Linowym. Zabawa była świetna! Szkoda, że następny Dzień Dziecka jest dopiero za rok...
6
POLinfo.eu
Po wielu latach przygotowań, na bazie najlepszych światowych rozwiązań e-learningowych, wykorzystując infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu, który stawowi rozwinięcie zajęć PW Junior, a którego celem jest zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
POLinfo.eu to przedsięwzięcie unikatowe na skalę światową, które łączy w sobie wiele elementów.
Dysponujemy tysiącami materiałów oraz linków do materiałów dotyczących przedmiotów ścisłych, które zostały przygotowane lub zweryfikowane przez ekspertów z wiedzą techniczną i są sukcesywnie umieszczane na portalu. Większość jest dostępna bezpłatnie przez całą dobę na POLinfo.eu.
Ponadto bazując na podstawie programowej opracowaliśmy autorskie zajęcia z przedmiotów ścisłych prowadzone przez Internet. Każdemu Juniorowi oferujemy możliwość skorzystania
z zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy, dostosowanego do jego umiejętności
i zaangażowania.Każdy Junior pracuje w grupie rówieśników o podobnym poziomie wiedzy, może skorzystać
z ogromnych zasobów materiałów, jak również indywidualnie skonsultować się z prowadzącymi zajęcia. Dzięki Internetowi może korzystać z oferty portalu niezależnie od miejsca, w którym przebywa.
Te wszystkie czynniki zdecydowanie poprawiają efektywność Jego edukacji.Jednym z celów naszego portalu jest również wspieranie, tak ważnego w dzisiejszych czasach, mądrego
i bezpiecznego korzystania z Internetu. Chcemy wskazać młodym osobom, gdzie mogą znaleźć sprawdzone i wartościowe informacje, a także uświadomić im, jakie konsekwencje niesie za sobą ich aktywność w sieci.Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia przez Internet na rok akademicki 2019/20.
Dotychczasowe 7 edycji naszych zajęć na PW pokazało niesamowitą kreatywność i aktywność młodzieży. Jesteśmy pewni, że dzięki pracy zespołowej nasze dzieci w przyszłości stworzą wynalazki, które odniosą światowy sukces. Jednakże POLinfo.eu to przede wszystkim dobra zabawa i nowe doświadczenia.
Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej: www.polinfo.eu
Pomagamy rozwijać potencjał Juniorów
Lekcja muzealna w Zamku Królewskim
31 maja uczniowie klasy 4 e uczestniczyli w lekcji muzealnej „Rycerze i ich
świat” w Zamku Królewskim w Warszawie, w Piwnicy Książęcej – autentycznym
gotyckim wnętrzu.
Jak wiemy, rycerstwo było jednym ze stanów średniowiecznego
społeczeństwa. W trakcie tej lekcji czwartoklasiści mieli okazje poznać rycerską
edukację, czyli od pazia do rycerza, oraz dowiedzieć się czegoś na temat
rycerskich obowiązków i przywilejów w średniowiecznym państwie. Mieli także
okazję obejrzeć kopie rycerskiej broni, a nawet jej dotknąć.
75 rocznica bitwy pod Monte Cassino
Chcielibyśmy poinformować, że uczennica naszej szkoły – Nikola Ewiak z
klasy 4 b, została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „75
rocznica bitwy pod Monte Cassino”, zorganizowanym przez Związek Oficerów
Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
Nikola razem z rodzicami i nauczycielem – opiekunem konkursu, za
osiągnięte wyróżnienie, została zaproszona na uroczystą galę, która odbyła się
30 maja w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa w Warszawie. Podczas
uroczystości Nikola z rąk pani minister Anny Marii Anders odebrała wiele
cennych nagród rzeczowych, dyplom oraz medal.
Nikoli serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum Aktualności