W piątek 23 października uczniowie klasy 1 c pod opieką wychowawcy w ramach realizacji projektu Milion drzew dla Warszawy posadzili 19 drzewek jarzębiny. Każde drzewko zostało nazwane imieniem dziecka, które go posadziło. Przez 8 kolejnych lat dzieci wraz z rodzinami z troską i odpowiedzialnością będą opiekować się swoimi
Bezpieczny powrót do szkoły.
20 paździerika odwiedzili nas przedstawiciele Fundacji Eltrox Razem Bezpieczniej. Na ręce Pani Dyrektor przekazali kamerę termowizyjną do pomiaru temperatury marki Hikvision, przyznaną Szkole (jedynej w Warszawie!) w wyniku podsumowania głosowania w ogólnopolskiej Akcji Bezpieczny powrót do szkoły.
Skarby Jesieni
Kolejny sukces naszych koleżanek i kolegów, tym razem w Konkursie plastycznym "Skarby jesieni" organizowanym prrzez Wawerskie Centrum Kultury Filia Marysin. A oto laureaci:
I miejsce Łucja Mińczuk (klasa 6a), II miejsce Zosia Rustecka (klasa 6a), III miejsce Bartłomiej Makos (klasa 6e), wyróżnienie Emilia Goss-Strzelecka (klasa 7a).
PAMIĘTAJMY O BOHATERACH
Z dumą informujemy, iż w gronie laureatów I Warszawskiego Konkursu "Pamiętajmy o Bohaterach" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 w Warszawie znaleźli się uczniowie naszej Szkoły.
W kategorii wiekowej "Klasy III-IV" I miejsce zajął Dominik Wasilewski z klasy 3a, trzcie zaś Oliwia Wojtowicz z klasy 4a.
Gratulujemy!
PILNE!
Nauczanie zdalne dla klas 4 - 8 od 26 października!
Szanowni Państwo,
od 24. 10 b.r. do odwołania cała Polska będzie w strefie czerwonej.
Od 26.10. br. do 8.11. br. klasy 4 – 8 będą miały nauczanie zdalne.
Ponadto informuję, iż według najnowszych zaleceń osoby do 16 r.ż. nie mogą poruszać się w przestrzeni publicznej bez opieki osoby dorosłej.
Szczegóły zostały wysłane Państwu poprzez dziennik elektroniczny librus.
Z poważaniem
Iwona Goławska
Dyrektor Szkoły
Zaczytani są wśród nas
Taki widok przywitał dziś jednego z pracowników szkoły. Klasa 2a, po wyjściu ze szkolnej biblioteki, z nową lekturą.Jak widać, na czytanie ciekawej książki zawsze znajdzie się miejsce i czas. Młodym czytelnikom życzymy wielu niezapomnianych podróży przez fascynujący świat literackich wyobraźni.
2C zajęcia plastyczne
Dzieci z klasy 2C potwierdzają, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci. Zabawy farbami to fantastyczna okazja do nauki, zabawy i współpracy.
Temat jesieni został zawarty na kartkach, które mieniły się pięknymi barwami.
Po ciężkiej pracy nie zabrakło ochotników do sprzątania sali.
Zuchy na 5 - Projekt edukacyjny m. st. Warszawy i Fundacji Bez Wizy
Wszystkie klasy 1-3 brały udział w projekcie edukacyjnym. Odwiedziła nas aktorka Alina Więckiewicz, która zaproponowała interaktywną, proekologiczną zabawę teatralną. Przecież w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wyobraźnia nie zna granic.
Został poruszony problem segregacji śmieci i recyklingu. Myślą przewodnią projektu było zwrócenie uwagi na to, że świat jest piękny, ale trzeba o niego dbać. Jedynym ze sposobów okazywania troski o przyrodę jest segregowanie śmieci. Już najmłodsi mogą to robić, a nawet uczyć zasad segregacji rodziców i dziadków.
Procedury bezpieczeństwa
Prosimy o zapoznanie się z Procedurami obowiązującymi od 12.10.2020 r., zawartymi w załączonym pliku.
Co je jeż?
W mglisty piątkowy poranek klasa 1b w ramach projektu Marysiński Las udała się na spotkanie z leśnikiem.
Podczas pobytu w lesie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. Co je jeż, kogo należy powiadomić w przypadku znalezienia dzikiego zwierzęcia czy jak rozpoznać,że w danym miejscu przebywały dziki. Przekonaliśmy się na własnej skórze,że nie tak łatwo jest znaleźć wcześniej schowaną rzecz. To było bardzo pouczające spotkanie.
Uczeń – Nauczycielem w klasie 6a
W drugim tygodniu października klasa 6a rozpoczęła roczny projekt klasowy pod hasłem „Uczeń – Nauczycielem”. W czasie zajęć uczniowie stali się nauczycielami i poza przekazywaniem swojej wiedzy innym, starali się zaangażować klasę 6a w proces uczenia, proponując im różne aktywizujące metody i ćwiczenia związane z tematami lekcji. Część uczniów jest już po pierwszych wystąpieniach. Maja Buczkowska, Łucja Mińczuk zaprezentowały na lekcji języka polskiego „Ortografię na wesoło”, a Bartek Prządka i Jakub Stankiewicz omówili na godzinie wychowawczej zagadnienie dotyczące przemocy. Klasa uważnie obserwowała swoich kolegów w nowej roli, chętnie współpracowała z młodymi nauczycielami.
Wiecej zdjęć w galerii.
Zdalna Szkoła+
Projekt „Cyfrowa Warszawa 2” realizowany w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów oraz nauczycieli, wynikające z wprowadzenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Wielu uczniów warszawskich placówek oświatowych jak również nauczycieli nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.
W czerwcu bieżącego roku Miasto Stołeczne Warszawa podpisało umowę, na mocy której otrzymało z Centrum Projektów Polska Cyfrowa grant w wysokości 165 000,00 zł na zakup 100 laptopów wspierających nauczanie zdalne w trakcie pandemii.
Całkowita wartość zakupu 100 laptopów wyniosła 196 185,00 zł.
Zakupione komputery zostaną w najbliższych dniach przekazane do warszawskich szkół, a następnie rozdysponowane wśród 60 nauczycieli oraz 40 uczniów.
Zakup sfinansowany z projektu „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”
ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa 2014-2020
Licealna Tuwimiada
Z dumą informujemy, iż w konkursie "Tuwimiada" organizowanym przez Liceum w Aninie w dwóch obszarach artystycznych, MAMY NASZYCH LAUREATÓW:
konkurs recytatorski w kategorii Klasy 1-3 szkoły podstawowej pierwsze miejsca: Zlata Urban i Olga Zbyszewska; drugie miejsce: Wiktoria Janiszek
Wiktoria_Janiszek_kl.2A_SP.195_(2).mp4
konkurs plastyczny w kategorii Klasy 1-3 szkoły podstawowej pierwsze miejsce: Aleksander Dybkowski, wyróżnienie: Wojciech Chyliński
Dzień Edukacji Narodowej
14 października to Święto wszystkich pracowników edukacji. Mimo obostrzeń związanych z pandemią, udało nam się spotkać wspólnie i uczcić ten wyjątkowy dzień. Uczniowie klasy 3b przygotowali dla pracowników szkoły piekną niespodziankę - złozony z wierszy i piosenek program artystyczny.
Mistrzynie Dzielnicy
W dniu 1 października 2020r. na obiektach OSiR „Syrenka” odbył się finałowy turniej piłki nożnej dziewcząt w ramach dzielnicowego współzawodnictwa sportowego. Nasza drużyna pod opieką trenera Tomasza Kazaneckiego zdobyła Mistrzostwo Dzielnicy Wawer, pokonując drużyny: SP 86, SP 76, SP 204. Dzięki wygranej, będzie reprezentować dzielnicę Wawer na Mistrzostwach Warszawy.
A oto mistrzowski skład: Magdalena Bielińska – kapitan drużyny, Elżbieta Szymczak, Daria Gostkiewicz, Zuzanna Paszennik, Łucja Regińska, Ewelina Zaboklicka, Julita Jarząbek, Zofia Marciniak.
Gratulujemy!
Warsztaty z archeologiem – klasa 6a
W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Magia archeologii” uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach historycznych pod hasłem „Bródno stare-najstarszy gród Warszawy”. Dowiedzieliśmy się o plemiennej społeczności zamieszkującej obszar dzisiejszej stolicy w czasach, w których nie było tu jeszcze miasta, a Piastowie tworzyli dopiero zręby państwa polskiego. W Lesie Bródnowskim, na terenie warszawskiej dzielnicy Targówek, do dziś widoczne są relikty wczesnośredniowiecznego zabytku. Istniał tu najstarszy gród i najstarsza średniowieczna osada na terenie dzisiejszej Warszawy. Zajęcia dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Dzięki opowieściom mieliśmy okazję przenieść się w tamte czasy, poczuć klimat osady, wejść w role jej mieszkańców, a nawet miała miejsce bitwa pomiędzy wrogimi sobie plemionami, w której uczestniczyliśmy jako wojsko z bagien. Więcej zdjęć w galerii: http://sp195.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=875
Warsztaty dla klasy 2a, 2b i 2c - Las w słoiku
W dniu 11 września 2020 r. Biblioteka Publiczna nr 51 we współpracy z Nadwiślańskim Uniwersytetem Dziecięcym zorganizowała warsztaty przyrodnicze dla wszystkich klas drugich. Dzieci miały okazję do samodzielnego stworzenia własnego Lasu w słoiku. Każda kompozycja była oryginalna i pomysłowa. We wnętrzu naczynia dzieci odtworzyły dolne poziomy lasu. Wszyscy stworzyli swoje własne, miniaturowe, baśniowe krainy.
Ślubowanie klas pierwszych
Dnia 13 października klasy pierwsze zlożyły uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Iwona Goławska przyjęła uczniów do społeczności szkolnej. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego powitał wszystkich pierwszaków w imieniu swoim i starszych kolegów, a uczniowie klasy 3c przygotowali program artystyczny. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy. To była pierwsza tak poważna uroczystośc szkolna w życiu naszych "Milusińskich".
Europejski Dzień Języków Obcych
Dnia 25 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas mieli okazję do wspólnego zaśpiewania piosenki „Panie Janie” w języku angielskim, francuskim i włoskim. Próbowaliśmy także swoich sił w zaśpiewaniu „How much wood would a woodchuck chuck”. Nie było to łatwe, ale oczywiście daliśmy radę:) Nie lada wyzwaniem, było odczytanie łamańców językowych w ciągu pięciu sekund, liczenie do 10 i przedstawianie się w czterech różnych językach. Dużo radości dało uczniom badanie pochodzenia poszczególnych słów oraz rozpoznawanie języków z piosenki. Tego dnia korytarze szkolne udekorowane zostały plakatami, flagami i słowami w różnych językach.
4
Archiwum Aktualności